Kartallar Üçüncülüğe uçtu

Ünilig Korumalı Futbol Süper Ligi’nin saat 11.00’da başlayan üçüncülük mücadelesinde gülen taraf 41-8’lik skor ile Yeditepe Eagles oldu.

Ünilig Korumalı Futbol Süper Ligi’nin bronz madalya maçını 41-8 gibi farklı bir skor ile Yeditepe Üniversitesi kazandı.

SDÜ Spartans’ın başlama vuruşu sonrası İstanbul ekibinin iyi hücumuyla maç hızlı başladı. İlk hücum drive’ında Yeditepe oyun kurucusu #1 Mert Gerek isabetli pasları ve koşularıyla takımını taşıdı. Mert Gerek red zone’da #14 Kaan Saltık’a güzel bir pas atarak takımını öne geçirdi. #5 Çağrı’nın tek sayılık alan golüyle skor 7-0’a geldi.

Geriye düşen SDÜ Spartans yediği touchdowna çabuk karşılık verdi. #3 Atacan Okay’ın 70 yardadan fazla yaptığı koşu touchdownu ‘’holding’’ cezası ile iptal oldu. Ama hız kesmeyen Spartans’ta #33 Ömer Hasdemir yaklaşık 45 yardalık bir koşu ile skoru 7-6’ya getirdi ve ekstra oyunun başarılı olmasıyla Isparta temsilcisi öne geçmeyi başardı. İlk çeyrek bu skorla tamamlandı.

İkinci çeyrek, Eagles’ın öne geçip maçı domine edeceği kısmın başlangıcı oldu. Yeditepe’nin etkili oyuncusu #3 Onur Aşçıoğlu’nun koşu touchdown’u ve 1 sayılık alan golü ile skoru 14-8’e geldi.  Maçtan kopmaya niyeti olmadığını gösteren Spartans #10 Yankı Şengün’ün 70+ yardalık koşusu sonrası takımını touchdowna yaklaştırdı. Bu koşuda herkes sayının geleceğini düşündü fakat sakatlanan Yankı dışarıya koştu ve oyundan çıkmak zorunda kaldı. Bu kırılma anından sonra fumble yapan Spartans rakibini yakalama ve öne geçme şansını kaybetti. #49 Emir Nurlu’nun fumble recovery’siyle hücuma başlayan Eagles, oyun kurucusunun pasıyla yine touchdowna ulaştı. Farkı eritmek için risk alan Spartans devre sonunda uzun paslar deneyerek sayıya ulaşmaya çalıştı ama Yeditepe defansında #54, yaptığı interception ile devrenin 21-8 Yeditepe Üniversitesi lehine tamamlanmasını sağladı.

İkinci yarıya moral olarak düşük giren Spartans’ta oyun kurucu topu düşürdü ve Eagles #49 fumble recovery touchdown ile farkı açtı. PAT başarılı oldu. Spartans hücumda etkisiz olunca punt vurdu. Hücuma geçen Eagles, önce koşular ile ilerledi. Red zone’da #1 Mert Gerek’in #86 Yavuz Akaydın’a attığı güzel pas ile skor 35-8’e geldi.

Son çeyrekte #3 Onur Aşçıoğlu’nun güzel koşusuyla farkı artıran Eagles, ekstra alan golünde başarılı olamadı ve maç 41-8 Yeditepe Eagles üstünlüğüyle sonuçlandı.

Centilmence geçen mücadele sonunda üçüncülük madalyası İstanbul temsilcisinin olurken, Isparta ekibi ligi dördüncülükle tamamladı.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s